Adresář designérů - logo

DESIGN POMÁHÁ ZVYŠOVAT
HODNOTU VAŠICH VÝROBKŮ

KOGAA

Česká Republika / IČ 04222750 QR +

KOGAA vytváří architektonické a urbanistické projekty s pozitivním dopadem na uživatele, komunity a místní kontext. Prostřednictvím našich projektů se zabýváme především problematikou neaktivních staveb a jejich adaptací na náhradní funkce. Na základě pevného přesvědčení, že čím více je architekt zapojen do celého procesu, tím je stavba efektivnější, soudržnější a udržitelnější, se KOGAA pyšní tím, že vede projekty v průběhu celého procesu od strategie a podnikatelského záměru, přes koncepci a studie proveditelnosti, technickou dokumentaci a získání povolení až po správu stavby a strategii vytvoření atraktivity.

Realizované projekty

Projekt DADA Distrikt
Klient DADA Distrikt
Rok realizace 2020
Popis The building is located adjacent to the brownfields of the historical industrial Zbrojovka area in Brno, facing the river Svitava which is now activated by just a bike lane, and bears the potential of becoming a mediating element to change the whole district. With this intention we designed a corner entrance to the building, transforming the intended residential function into a high-quality urban and urban-communicating multifunctional facility. To further connect the function to the street we planned at the ground level a generous open space plan for hosting commercial and office spaces. The assignment itself, as well as the choice of the object, underlines its industrial aesthetics as an added value. Player’s in today’s real estate market are looking for elements that have an overlap. If this overlap also has a history and a certain degree of complexity, it is all the more attractive. This is, for example, the reason why there has never been any speculation regarding the removal of the elevator car in the courtyard of the building. It is a sculpture of the frozen history of the place and thus becomes an element of luxury of the project.
Získaná oceněníOcenění České ceny za architekturu 2021 - Cena Ministerstva průmyslu a obchodu České republiky. Nominace Building of the Year 2021 by Archdaily

KONTAKTNÍ INFORMACE

Adresa
KOGAA
KOGAA studio  
Řeznická 356/2
Brno
60200
Česká Republika
Kontaktní osoba
Viktor Odstrčilík
Telefon
+420 603 219 290
E-mail
WWW
www.kogaa.eu
Rok založení
2015

Jazyková vybavenost: Angličtina, Čeština, Italština, Makedonština, Rumunština

Obor činnosti

Členství v profesních organizacích

Česká Komora Architektů The Netherlands-Czech Chamber of Commerce

Cookies