Adresář designérů - logo

DESIGN POMÁHÁ ZVYŠOVAT
HODNOTU VAŠICH VÝROBKŮ

LLEV

Česká Republika / IČ 03840450 QR +

LLEV design stavíme na procesu, který propojuje výzkum s integritou tradičních řemesel. Používáme vlastní tvůrčí jazyk, pro který je charakteristická práce nejen s tvarem, ale i s poselstvím každého produktu nebo díla, jeho příběhem nebo zasazením do současného kontextu udržitelnosti. Zajímáme se o funkci věcí ve 21. století. Středem naší práce je člověk, který je pro nás imaginárním zaměstnavatelem. Protože hlavním cílem naší práce je zjednodušit a obohatit designem a uměním lidský život. Jsme Eva Mochalová a Marcel Mochal.

Realizované projekty

Projekt SYMBOLL
Klient Lasvit
Rok realizace 2023
Popis Kolekce sklenic Symboll, jejímž autorem je sama příroda. Zcela inovativní přístup spočívá v použití mycelia pro výrobu forem, do kterých se skleničky následně foukají. Na počátku stál experiment, který dal vzniknout jedinečnému designu skla pomocí řízeného procesu přírodních principů. Kolekce Symboll představuje revoluční a ekologičtější výrobní metodu, která je technologickým průkopníkem ve využívání mycelia při tvorbě sklářských forem a výrobě skla. Kolekce Symboll zahrnuje sklenice na víno i vodu, sklenice na whisky, dále na pivo či long drink a nechybí ani váza a svícny. Formy jsou ekologicky rozložitelné a kompostu navíc přinesou důležité a přirozené živiny. Jakýkoliv výrobek z mycelia může být po použití snadno navrácen do místa svého zrodu – do přírody – bez jakýchkoli negativních vedlejších účinků.
Získaná oceněníEdida Elle Decoration (Nejlepší bytové doplňky 2022). Nominace Czech Grand Design (Designér roku 2022). Pulse design (Soubor vybrán mezi 14 zajímavějších počinův ČR za rok 2022 ). Mezinárodního trienále skla a bižuterie JABLONEC 2023 (medaile).

KONTAKTNÍ INFORMACE

Adresa
LLEV
MgA. Marcel Mochal  
Pelešany 109
Turnov
511 01
Česká Republika
Kontaktní osoba
Marcel Mochal
Telefon
+420 775 325 444
E-mail
WWW
www.llev.cz
Rok založení
2004

Jazyková vybavenost: Angličtina, Čeština

Členství v profesních organizacích

Czechdesign, Insidecor, Designcabinet, Kreativnicesko, MuseUM JINAK

Cookies