Adresář designérů - logo

DESIGN POMÁHÁ ZVYŠOVAT
HODNOTU VAŠICH VÝROBKŮ

VRTIŠKA & ŽÁK

Česká Republika / IČ 07513607 QR +

Roman Vrtiška a Vladimír Žák se potkali již při studiu na VŠUP, kde započali svoji spolupráci. Dohromady také absolvovali stáž na Alvar Aalto univerzitě v Helsinkách, kde byla jejich práce několikrát oceněna. Po absolvování studia na VŠUP v Praze se stali součástí nastupující svěží generace českých designérů vyznačující se širokou škálou zájmů a profesionálním přístupem k práci. Od té doby se řadí mezi vyhledávané a respektované tvůrce. Věnují se převážně projektům z oblasti architektury, interiérů a produktového designu. Jejich klienty jsou například: Adidas, Avast, Belda Factory, Brokis, Devoto, Egoé, Heineken, Jitona, Javorina, Moravské sklárny Květná, KKCG, Klier, Krušovice, Lasvit, Lugi, mmcité, Padok Investment, Pytloun hotels, Rim, Ruukki, Šalanda, Tereza Maxová, Teroforma, U1, USSPA, UP závody, Verreum, ad. Od roku 2016 vedou Ateliér designu nábytku a interiéru (D2) na VŠUP v Praze.

Realizované projekty

Projekt Katamaran IC36
Klient Independent Catamaran
Rok realizace 2021
Popis Spoluzakladatel firmy Independent Catamaran Jaromír Popek nás oslovil s jasným zadáním: Potřebuji design katamaranu, který bude skládací a bude umožňovat otevřít střechu horní paluby”. Návrh designu IC36 staví na šasi a původní koncepci Tomáše Jonáše Jandy. Jde o vůbec první katamaran, ve své kategorii, který je zkonstruován na montáž a demontáž pro náročné a dlouhé přemístění lodi. Celá loď se, ve složeném stavu vejde na speciální návěs za automobil, či do přepravního cargo kontejneru o rozměrech dvanáct metrů. V případě pěkného počasí je pak možné snadno demontovat část střechy a plně si užívat čerstvého mořského vzduchu. IC36 je jakýmsi hybridem mezi klasickým cruiserem a sportovní lodí. Nabízí tak komfort prvního a agilitu i rychlost druhého. Design lodi včetně interiéru je vytvořen právě vzhledem k jejímu hybridnímu pojetí. Je klidný, elegantní a agresivní zároveň. Od jejího prvního uvedení na trh, v rámci Cannes Yachting Festival, získala již dvě nominace na novinku roku v kategorii Multihull.
Získaná ocenění2022 Czech Grand Design v kategorii Designér roku 2022 Czech Grand Design, Grand designér roku

KONTAKTNÍ INFORMACE

Adresa
VRTIŠKA & ŽÁK
MgA. Roman Vrtiška & MgA. Vladimír Žák  
Křižíkova 64
Praha
18600
Česká Republika
Kontaktní osoba
Roman Vrtiška
Telefon
+420 605 730 018
E-mail
WWW
www.vrtiskazak.com
Rok založení
2009

Jazyková vybavenost: Angličtina, Čeština, Němčina

Kvalifikace

  • 2022 Designér roku Czech Grand Design, Grand designér roku Czech Grand Design, Red Dot v kategorii Urban Design, Big SEE v kategorii Wooden Design | 2020 Big SEE v kategorii Hospitality | 2019 EDIDA (absolutní vítěz), Cena Designbloku (nejlepší kolekce nábytku) | 2018 Stavba roku, Big SEE (kategorie instalace), Cena Designbloku (nejlepší novinka výrobce) | 2016 Cena Designbloku (nejlepší nábytek a nejlepší instalace designéra) | 2014 Grand Prix For Furniture, Cena Designbloku (nejlepší výrobek) | 2013 EDIDA | 2011 Dobry Wzor (PL) | 2009 Czech Grand Design | 2008 Vynikající design, Národní cena za studentský design, Outstanding Design, National Award for Student Design

Členství v profesních organizacích

Vedoucí ateliéru Design nábytku a interiérů na pražské VŠUP.

Cookies